A TY? Robisz coś fajnego dla siebie w tym roku?

U mnie styczeń zaczął się z dość mocnym przytupem. Jestem z siebie dumna, bo sporo rzeczy zrealizowałam z tych co planowałam i nabrałam nawyku systematyczności w swojej pracy! O ile od października do grudnia 2020 moje działania były mocno chaotyczne i spontanicznie (sprawdzałam co u mnie zadziała, a co nie) to tak od stycznia 2021 obiecałam sobie, że ten rok będzie mocno pod przebranżowienie się.

No dobra. Przebranżowienie się to za mocne słowo. Bo jednak z grafika komputerowego w agencji reklamowej do ilustratora to nie jest jakaś daleka droga! Podstawy programów graficznych mam, wiedzę artystyczną mam, także krokiem milowym to to nie będzie.

Natomiast krokiem milowym dla mnie jest ogarnięcie części marketingowej, sprzedażowej, social media i prowadzenie działalności dla siebie. Ten miesiąc upłynął pod znakiem obserwacji, wyszukiwania drukarni Fine Art, hurtowni, zaopatrywania się w potrzebne mi narzędzia do pracy.

A propos narzędzi do pracy!

Po wielu konsultacjach z ilustratorkami, znajomymi, przeczytanych artykułach i opiniach, zdecydowałam się na kupno Ipada Pro 12.9 wraz z rysikiem.

Ta decyzja długo we mnie dojrzewała, bo po pierwsze pieniądze. Po drugie nie miałam jakoś specjalnie do czynienia z marką Apple. Jak dotąd wszystko robiłam w systemie Windows. Po trzecie jestem zafascynowana aplikacją Procreate, o której tak wiele słyszałam i tak bardzo chciałam wypróbować. Niestety ta aplikacja występuje tylko w systemie IOS (Apple).

Dlatego jedną z rzeczy, którą dla siebie robię w tym roku to było zainwestowanie w siebie i w rozwój swojej firmy! Wierzę mocno, że kupno takiego tableta otworzy mnie na nowe, nieograniczone możliwości. Jak tylko go dostanę i wypróbuję, dam znać zarówno tutaj i na Instagramie!

Medytacja, terapia, bycie ze sobą

W tym roku stawiam na siebie, ale nie tylko pod względem biznesu i rozwoju, ale też nad swoją psychiką i komfortem. Nie mówię o pójściu na terapię, ale o znalezieniu swojej niszy, gdzie mogłabym pobyć sama ze sobą, uspokoić myśli, odetchnąć od świata.

Wielokrotnie zaznaczam, że jestem mocno związana z lasem i ogromnie się cieszę, że mieszkam w pobliżu lasu! W nim odpoczywam, czuję się spokojnie, blisko natury. Spacery na pewno wchodzą w grę, ale wymyśliłam sobie coś jeszcze. Organizowanie sobie mini plenerów malarskich! Już wyjaśniam na czym to polega.

Plener malarski to zazwyczaj zorganizowany wyjazd z grupką artystów na parę dni, a nawet i dłużej, związany z twórczością na zewnątrz, przy bliskości z naturą. Dla ciekawskich plener to po francusku en plein air, czyli na świeżym powietrzu.

Jednak chciałabym to zrobić jednoosobowo. Zabrać ze sobą stołek, sztalugę malarską, farby i ruszyć w las!

Ciało

Oj pandemia nie pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki! Jednak staram się robić swoje sesje treningowe w domu, a przy okazji rozciągnąć się lub praktykować jogę. W tym roku stawiam na dyscyplinę i systematyczność. W ostatnich miesiącach mocno mi się to rozjechało i nie chcę dłużej ciągnąć tej sytuacji! Jak tylko zrobi się cieplej, wracam do biegania. Czy tego chcę czy nie!

Relaks, odpoczynek

Kocham oglądać filmy, seriale to ja wciągam nosem, ale książki…Aż wstyd mi, ale nie pamiętam kiedy usiadłam z książką na kanapie z cudownie rozgrzewającą herbatą pod kocykiem…Mam niejasne wrażenie, że jakieś wieki temu! Plan jest taki, że w każdy weekend znajduję chwilę na przeczytanie kilku stron. Ojejku nawet tych dwóch!

Podróże

Hah to będzie ciekawe zważywszy na okoliczności. Bardzo mi brakuje podróży i podejrzewam, że niejednemu z Was. Jeśli nie te zagraniczne to chociaż w pobliskie okolice tak, żeby wyskoczyć chociaż na jeden dzień. Poznać swoje rejony i najważniejsze zmienić swoje otoczenie. Jeśli mnie obserwujecie na Instagramie to zapewne wiecie, że miałam trzydniowy wyjazd na Podlasie. Jestem totalnie zakochana w tym rejonie i marzę o tym, by tam wrócić!

To są moje fajne rzeczy, które robię dla siebie i jestem ciekawa jakie TY dla siebie planujesz w tym roku!

 

 


Jasne, w międzyczasie mam swój biznes, artystyczne cele, będę realizować się jako ilustratorka. Ale tak wygląda już u mnie codzienność i jest to moja praca. Chodzi o to, żeby się w tym wszystkim nie zatracić i nie zapomnieć o najważniejszym: o sobie!

Życzę Wam wszystkiego wspaniałego!

 

ANIA / @aneczkajestem_
ANIA / @aneczkajestem_

Pisanie dla Was jest samą przyjemnością! Dziękuję, że tu trafiliście i wspólnie odbywamy artystyczną podróż. Moim celem jest pokazanie świata artystów bez pretensjonalności i że SZTUKA jest dla wszystkich.

2 komentarze

 1. Zuza

  Heja! Świetny wpis 🙂 też myślę nad kupnem tego sprzetu totez mam pytanie – gdzie upolowałaś iPada? Polecasz jakieś źródło?

  Odpowiedz
  • ANIA / @aneczkajestem_

   Hej, dziękuję! Ja upolowałam jakieś dwa dni temu w sklepie X-kom 😉 Szybko przyszło i bez większych problemów 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

- O MNIE -

Cześć, nazywam się Ania Materska. Maluję co mi w duszy zagra. Lub nie zagra. Bloguję dla tych, co mają odwagę tworzyć lub chcą poznać świat artystów od poszewki.

– NAPISZ DO MNIE –